Een rivier van lava van ongeveer 3 kilometer lang stroomt langs de vulkaan Etna naar beneden. Dit is prachtig in beeld gebracht door een van de Sentinel-2-satellieten.

De oranje lavastroom die naar beneden glijdt, steekt fel af tegen de sneeuw die de vulkaan bedekt. Deze foto is gemaakt op 12 februari 2025 door een van de Sentinel-2-satellieten. Dit is een duo van aardobservatiesatellieten van de Europese ruimtevaartorganisatie ESA.

Een bovenaanzicht van de met sneeuw bedekte Etna. Vanuit het middelpunt stroomt feloranje lava naar linksonder.
Beeld: ESA/Copernicus/Sentinel-2

Naast de lavastroom glijdt er ook een kleinere stroom van lava en aspluimen naar rechts. De Etna op Sicilië, in Italië, is na de Stromboli de actiefste vulkaan van Europa. Deze recentste fase van activiteit begon op 8 februari.

Mensen kunnen ontregeld raken door koude winters
LEES OOK

Mensen kunnen ontregeld raken door koude winters

Biowetenschapper Esmée Essers ontdekte dat de omgevingstemperatuur echt invloed heeft op onze gezondheid.